Frezowanie cnc w drewnie

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu oraz wymiaru, a i chropowatości innego typu produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą z niezwykle znanych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które stanowi karane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy rozłożyć na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To dzisiaj do tej linii możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Natomiast w zależności z urządzenia, na którym pracujemy, potrafi się zdarzyć, iż narzędzie może i wykonywać ruch posuwowy. A najczęściej widuje się, iż to obecnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, iż urządzenie, na jakim działamy wspomnianą operację określane jest frezarką. Właśnie na rynku występuje wiele sposobów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a dodatkowo frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a i frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a i nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Kwalifikując się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim dobrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Istnieje obecne szczególnie istotne, bo w relacji od struktury naszego produkty powinniśmy dobrać dobre parametry jego obróbki.