Swiatowy system bezpieczenstwa

Catch Me, Patch Me!

Wytrwali miłośnicy drogi na pojeździe nie są w okresie odmówić sobie przyjemności czerpanej z jazdy na rowerze chociażby w sezonie przewidywanego deszczu. Tłumaczą, że dobrzy strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze nie czyni żadnej różnicy pomiędzy wypadami rowerowymi w deszczu kiedy dodatkowo w toku dobrej pogody. Poniżej przedstawiamy potencjalny strój przeciwdeszczowy do drogi na rowerze oraz ranking najodpowiedniejszego sprzętu przeciwdeszczowego, jednak będzie on tylko informacją do tego, na co dać uwagę podczas zakupu. Jak wiadomo, nasze oczekiwania będą niezależne podczas podróże w wygodną mżawkę i wypad w miejsce, gdzie z natury pogoda jest kapryśna.

Lekka kurtka przeciwdeszczowa – jej główną cecha istnieje obecne, że niewiele waży, i po złożeniu ma mało miejsca. Jest idealnym rozwiązaniem, kiedy wydobywamy się na przejażdżkę w terminie niepewnej pogody, ale na widać nie na permanentną ulewę. Jej ostateczną decyzją jest krótka przepuszczalność powietrza, czy po długim okresie intensywnego wysiłku swoje ciało może się nadmiernie spocić i my zaczniemy czuć się jak w saunie. Tradycyjna kurtka przeciwdeszczowa – jest grubsza i szersza od wcześniej opisanej kurteczki przeciwdeszczowej, jednak kształtuje się nie właśnie na rower, ale natomiast na piesze przechadzki. Najlepsza kurtka przeciwdeszczowa powinna posiadać stójkę, lekko przedłużony tył, (aby zachować nasze nerki przed wychłodzeniem) a przynajmniej jedną kieszeń na drobiazgi. Co więcej, tego rodzaju sportowe kurtki przeciwdeszczowe są urządzone w membranę, dzięki czemu okrycie nie tylko pomaga nas przed deszczem, ale także odprowadza pot, dzięki czemu po długim potu nie poczujemy nieprzyjemnego wrażenia przygotowywania się. Spodnie przeciwdeszczowe – wybór robi w istocie tak samo jak z kurtkami. Albo lekkie, ale słabo oddychające, albo lekko grubsze, lecz odprowadzające pot. Najważniejszym jest przecież, aby zwrócić opinię na fakt, czy damy radę przeciwdeszczowe spodnie ubrać też na swobodne spodnie, najlepiej bez ściągania obuwia (czasem daje się, że skoro dopadnie nas deszcz nie mamy ani ochoty, ani warunków by przebierać spodnie).

Strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze może wynosić wszystkie wysoce wymienione elementy garderoby. Dodatkowym wyjściem są również specjalne ochraniacze przeciwdeszczowe na kask, buty i rękawice. A albo będą one stosowane w centralnej mierze zależą od innych preferencji rowerzysty i warunków, w których się znajdzie.